דרכו של עטר

 • בתוך

מאת: יובל לב
החתמתו של כוכב העבר ראובן עטר כמאמן הפועל חיפה, היתה הפתעה נעימה, למרות השנתיים האחרונות, אך מאז הכל כמעט השתבש.

החתמתו של ראובן עטר כמאמן הפועל חיפה, היוותה הפתעה נעימה, למרות השנתיים האחרונות הפחות מוצלחות של כוכב העבר. לא כל כוכב כדורגל מצליח גם לככב על הקווים ואת זה הוכיחו בארץ גדולים וטובים. כולנו קיוונו שעטר יפיח בקבוצה רוח חיובית, כפי שעשה במכבי נתניה, איתה הגיע מספר פעמים לפליאוף העליון, אך באמצע וגם בהתחלה, הדברים התחילו כבר לחרוק.

עוד במלאכת הרכבת הסגל, נעשתה ובאופן ברור בחירה תמוהה בנוגע לאיוש מצבת הזרים בקבוצה. אם ניתן ציור עובר פלוס להחתמו של השוער הצ'כי פרסמיל קובאר, הרי שלושת הזרים האחרים שהביא עטר ואיישו את חוליית ההתקפה של הפועל חיפה, קיבלו ציון נכשל. אם זה הקשר הליטאי שהושעה ועזב את הקבוצה בשל בעיות משמעת ובילוי, אם זה החלוץ אוסיי מוואלי אשר הגיע בקול תרועה רמה ואם זה חלוץ נבחרת קנדה טוסיין ריקאס, שמאזנו עומד על שער ליגה בודד אחד במשך 22 מחזורים. בהחלט כשלון מפואר לכל הדיעות. נוסיף לערימה גם את החתמתו של זרקו קוראץ, אשר בינתיים מגלה חולשה ואת פציעתו של החלוץ האלבני חמדי סליחי והנה לפנינו הכשלון המפואר.

אפשר להרחיב גם על נושא שחקני הרכש הישראלי כמו סטיבן כהן וקובי דג'אני החלשים או גל כהן, טאדאס קיאנסקאס, לירן סרדל, יובל שבתאי והישאם כיוון הנמצאים עמוק בתוך המומנטום השלילי ובמקביל את שחרורם של אמיר אבוניל ועאהד עזאם, אותו הוביל הבעלים יואב כץ והנה לפנינו שוב המתכון הבטוח להדרדרות מתחת לקו האדום.

לזכותו של עטר ניתן לזקוף את קידומם של רועי שוקרני ואור אוסטווינד כמו גם את ההכרה ביכולתו של מלך שערי הקבוצה מהארן לאלה, אשר סופסל בתחילה העונה. וכן את רצף המשחקים המוצלח של הקבוצה, אשר הסתיים בהפסד ביתי לאשדוד במסגרת גביע המדינה.

באופן דיי ברור, אף אחד לא ציפה מעטר להרכיב קבוצה אשר תתמודד על האליפות, אבל כן היה רצון וצפי להימלט באופן ברור ממאבקי התחתית ואולי גם להוות פקטור במאבק על הכרטיס האחרון של הפליאוף העליון, אשר יוסיף לקבוצה הכנסה מאירוח נוסף של משחקים מושכי קהל.

הקש ששבר את גב הגמל היה כמובן הפסד החוץ בפ"ת לקבוצה הממוקמת במקום הלפני אחרון בטבלה, אך דברנו עוד בתחילת השבוע על היעדר האיזון בקבוצה והכשלון המקצועי שבלט בבירור במשחק הבית נגד בית"ר, כשחולשתה של ההגנה, נראתה לעיני כל. עם מטען ומומטום כזה, ניתן ללכת רק למקום אחד ולאחר הבאתם של שחקני רכש נוספים, נותר ליואב כץ רק פתרון אחד והוא החלפתו של עטר בתקווה לשינוי אוירת התבוסתנות בקבוצה ומתן צ'אנס מחודש לשחקנים במקום כאלה שלא הוכיחו את עצמם. למחליף טל בנין, מצפה עבודה רבה בקבוצה הבוגרת וגם אם יחפוץ, אפשרות להשפיע ולקדם את מחלקת הנוער, כור מחצבתו.

בהצלחה!!!

Attachment

תגובה אחת

  • שמנדריק2

   18 בפברואר 2015

   הסיכויים לשרוד השנה בליגה הזאת 50/50

   Reply

יש לך משהו להוסיף? נשמח לשמוע

(required)

(required)