לוונטל: "המשחק מול הפועל פ"ת היה אחד ההזויים"

אלי לוונטל שחקן ומאמן העבר מנתח את ניצחונה האחרון של הפועל חיפה על פ"ת
וחולק איתנו את האפשרויות לסיום העונה הדרמטי. קריאה מהנה.

צהריים טובים אלי, איך אתה מנצח את המשחק האחרון של הפועל חיפה בשבת?

"זה אחד המשחקים ההזויים. ב44 דקות הראשונות קסטרופה מוחלטת של הפועל חיפה. לא מובן, לא מוסבר ולא הגיוני. חוסר התלהבות, חוסר רצינות, חומר מלחמה, כל מה שצריך להביא מהבית ולא צריך ללמד. השער בדקה ה44 שלח את הקבוצה למחצית עם כוח חדש והתלהבות חדשה וקבלנו מחצית שניה, הרבה יותר טובה ונחושה. הקבוצה רצתה, נלחמה, השתדלה ושמרה על התוצאה. אם זה יספיק להישאר אני לא בטוח."

האם לדעתך, החילוף המוקדם של עומר ורד באור אוסטווינד הביא למהפך?
"אמרתי עוד במהלך השידור, כי החילוף של ורד מול אוסטוינד היה מתבקש. הוא פשוט לא היה במשחק והמאצ אפ במרכז המגרש היה של הפועל פ"ת. בשידור גם טענתי לאחר החילוף, שהוא מתבקש, כדי לשלוט במרכז המרכז. הגול השני הגיע דקה אחרי, אבל הפועל חיפה התייצבה, הקישור היה שווה כוחות מול פ"ת, אבל עדיין היה משבר מנטלי כללי. התחושה שלי אומרת שמישהו משלוש קבוצות אשדוד עכו וחיפה לא תנצח את כל המשחקים. מישהו מהשלוש תיכשל השאלה, אם זו תהיה פועל חיפה או הקבוצות האחרות. אני לא רואה את הפועל חיפה יוצרת שערים בעצמה.

האם השינוי החצי כפוי שהעלה את הפועל חיפה למערך של שני קשרים התקפים, היה חסר בחודשים האחרונים?

"הישאם ואוסטווינד מסוגלים לתת את הערך המוסף והכנסת כדור עומק לחלוצים. מצד שני שניהם צריכים לעזור להגנה אחרת ימשיך להיות לחץ על ההגנה."

מה דעתך על הקאמבק של שלומי דורה בהפועל עכו?

"שלומי דורה עושה הכל כדי שהפועל עכו תישאר בליגה. הוא עשה שלוש נצחונות רצופים ועלה מעל הקו האדום. ואם תשאלו אותו מי הוא מעדיף שתרד, זה בטוח לא הפועל חיפה וזה כולל יוסי דורה ויובל אבידור .אף אחד לא רוצה, שקבוצת האם שלו תרד. חוץ מזה, ששלומי תמיד יכול להוות אופציה עבור הפועל חיפה לכן שלומי יעשה את כל מה שהוא צריך עבור הפועל עכו בלי קשר לכלום. אני מאמין, שהפועל חיפה תוכל להשיג ניצחון מול מכבי נתניה, השאלה מה יהיה במחזור הקרוב. יש סיכוי אפשרי שמכבי נתניה תנצח את עכו וגם הפועל רעננה ידועה כקבוצה ספורטיבית, שלא יהיה קל לקחת ממנה נקודות. אני מקוה שהניצחון יביא להפועל חיפה אמונה ומומנטום חיובי."

תודה והמשך שבוע מוצלח.

"תודה ולהתראות".

Attachment

יש לך משהו להוסיף? נשמח לשמוע

(required)

(required)