דרבי וותיקים.

אמש נערך בחיפה משחק דרבי ראווה בין אגדות הכדורגל של הפועל ומכבי חיפה.
המשחק התקיים למען המפונים מאזור הדרום, במגרשי הספורט בחיפה.

בין אגדות העבר שהגיעו לשמח את הילדים מהדרום היה ניתן למצוא את ראובן עטר, רן בן שמעון שאימן את האדומים,
זאהי ארמלי, ניר דוידוביץ', יוסי ג'אנח, אייל טרטצקי, מהראן לאלה, יובל שבתאי, אילן טל, חמודי כיאל, אברהם אבוקרט, שי דהן, רפי כהן ואחרים נוספים.

השחקנים האדומים שלטו במשחק בכל המחצית הראשונה והחטיאו כמה פעמים , מכבי הבקיעה בהתקפה מתפרצת .
עם פתיחת המחצית השנייה , יובל שבתאי הגביה קרן אותו נגח פנימה הבלם גבע ברקאי שעלה לעזרת החלוצים .
גבע ברקאי גר בקיבוץ ליד גבול הצפון והוא ומשפחתו פונה גם מביתם , כאות הוקרה והערכה החליט מנהל הקבוצה אהרון מילרד לתת לגבע את סרט הקפטן במשחק

המשחק הסתיים בניצחון 1:3 של הירוקים משערים של אסי אברהמי, חומי לוי וראובן עטר. להפועל חיפה כאמור כבש גבע ברקאי. את המשחק ניהל השופט אוהד אסולין.


צילום: ג'ו לוציאנו.


יובל שבתאי. צילום ארכיון: יוסי שקל.

לפני המשחק, דיברו שחקני העבר על התחושות והייחודיות של האירוע.
מהראן לאלה שחקן העבר של הפועל חיפה דיבר לפני המשחק : "אם אני בכושר? זה לא מעניין היום, רק הילדים והתושבים מהדרום חשובים היום. באנו לשמח אותם,
הם עברו משהו שאף אדם לא ראוי שיעבור ואם אנחנו יכולים אפילו בקצת לעזור במשהו, אז זכינו. כמובן שאני שולח מכאן חיזוקים לכל החיילים ששומרים עלינו
ומשתתף בצער כל המשפחות שאיבדו את היקר להם מכל".

ראובן עטר שחקן העבר של מכבי חיפה, הפועל חיפה ונבחרת ישראל שיתף: "חודש עבר בדיוק מהמשחק מול ברצלונה עד השביעי באוקטובר ואלוהים ישמור מה שקרה.
כל הזדמנות שיש לשמח את המפונים אני הולך – תרומות דם, התנדבויות וזה הטבע של כל העם שלנו. כולם רוצים לעזור לכולם לעבור את התקופה הזו.
מקווה מאוד שהחטופים יחזרו הביתה ואני מקווה שזו פעם אחרונה שהמפונים יצטרכו ללכת מהבית. אם אנחנו מצליחים טיפה לגרום להם לחייך אז עשינו את שלנו.
הדבר הכי חשוב זה בריאות והצלחה לאנשי הבטחון. עליתי ליציע עכשיו והם שמחים, אבל ברור לי שזה רגעי. אם הצלחנו אפילו לרגע להשכיח מהם את הצרות, אז עשינו את שלנו".

תמונות מצורפות

יש לך משהו להוסיף? נשמח לשמוע

(required)

(required)