ראיון עם יחיאל המאירי
בפינת הנוסטלגיה נציג הפעם לפניכם ראיון שנערך בשנת 2007 עם יחיאל המאירי, שוער הפועל חיפה בעבר ושוערה השני של נבחרת מקסיקו 70.

אחד משוערי העבר המפורסמים ביותר של הפועל חיפה הוא יחיאל המאירי, אשר שיחק בחיפה בין השנים 1969 ו 1974 והיה בסגל נבחרת ישראל במשחקי מקסיקו 1970 כשוער שני ליצחק ויסוקר, אחד מגדולי שוערי ישראל בכל הזמנים. באותה נבחרת אגדית (נבחרת ישראל היחידה עד היום שהשתתפה בטורניר גמר גביע העולם) שיחק אדום נוסף: יוחנן וולך.
המאירי רשם מספר הופעות במדי הנבחרת ואף פתח במשחק מול רומניה. בניגוד לשחקנים רבים אחרים ששיחקו באותה תקופה בהפועל חיפה בגלל אהדת הקבוצה, הגיע המאירי לחיפה רק בגלל שבאותה התקופה לא אישר לו מרכז "הפועל" לעבור לקבוצה ממרכז "מכבי".

יחיאל המאירי סיים את קריירת המשחק שלו בעונת 1974, לאחר ששבר את עצם הבריח בכתפו באחד ממשחקי הדרבי.
לקראת סיום העונה בגמר הגביע, חזר וישב על הספסל במטרה לעזור לחבריו במידת הצורך והיה שותף לזכיה (0:1 משערו של יוסי ליפשיץ מול הפועל פתח תקווה לאחר הארכה). בשנות ה 90 היה למשך תקופה קצרה מאמן שוערים בקבוצה. כיום מתגורר המאירי עם משפחתו בגבעתיים.
http://hhaifa.com/modules/nostalgyn/images/ham34/1.jpg
יחיאל המאירי.
ש: האם אתה עוקב אחר משחקי הקבוצה היום?
ת: "אני עוקב מידי פעם באמצעות הטלוויזיה, אבל לא כאוהד הקבוצה אלא מתוך התעניינות כללית בכדורגל הישראלי".

ש: אם אינך אוהד הקבוצה, כיצד הגעת להפועל חיפה?
ת: "בציעורתי שיחקתי בכפר בלום והייתי שחקן בנבחרת הנוער. כפר בלום שיחקה אז בליגה השנייה וחברי הטוב מוטי לובצקי ביקש ממני להצטרף אליו לאימוני מכבי חיפה. התאמנתי במשך שנה שלמה במדי הקבוצה אך מרכז הפועל לא אישר להעביר אותי למכבי חיפה. להפועל חיפה היה חסר שוער וצימט הגיע בשעה 6:30 לכפר בלום ובשעה 6:45 הוא עזב עם כרטיס הליגה שלי כדי להעביר אותי להפועל חיפה. התמורה ש"שולמה" כדי להעביר אותי היה בסה"כ סט תלבושות, אשר לא הגיע מעולם לכפר בלום".

ש: ספר על תחילת דרכך בקבוצה מבחינה מקצועית.
ת: "הגעתי לקבוצה כשבוע לפני פתיחת הליגה. את הקבוצה אימן המאמן ההולנדי מייק דה-יונג. המשחק הראשון שלי היה משחק דרבי במסגרת גביע המדינה (השלב המוקדם של גביע המדינה פתח אז את העונה) בו ניצחנו 0:1 ועלינו לשלב הבא. בשבת שלאחר מכן, במשחק הליגה מול הפועל פתח תקווה היה אמור לפתוח בניש בין הקורות. בניש הרגיש לא טוב (לשונות רעות מספרות כי פחד ממפגש עם "ראש זהב" של אותם ימים: נחום סטלמך ז"ל), במשחק סטלמך לא כבש (0:0) וכך שיחקתי שוב בהרכב ומאז לא עזבתי את ההרכב (בתחילת דרכי בקבוצה, בשנת 1969 לא ספגתי שער במשך 6 משחקים, הרצף נשבר מול הפועל כפר סבא בחוץ").

ש: אילו משחקים זכורים לך במיוחד?
ת: "בעונת 1970 היה משחק צמרת חשוב בבלומפילד, הפועל תל אביב הובילה 0:1 אך מתי שפירא השלים את המהפך וניצחנו 2:1. בעונת 1972/3 שיחקנו בירושלים מול בית"ר, שתי הקבוצות היו בסכנת ירידה, הגענו לבירה בליווי משטרתי צמוד, ניצחנו 0:1, ברחנו מהירידה וסיימנו באותה שנה במרכז הטבלה".

http://hhaifa.com/modules/nostalgyn/images/ham34/4.jpg

ש: מה ייחד את השחקנים באותה תקופה?
ת: "בתחילת שנות ה 70 היינו קבוצה איכותית גם במישור החברתי וגם במישור האישי. הרמה האנושית של השחקנים הייתה גבוהה ורבים מהשחקנים למדו באקדמיה והתקדמו".

ש: בתקופתך שיחק בהפועל גם השוער המצויין יואל שוהם. האם היה צורך בשני שוערים כה טובים?
ת:
"זה היה אחרי שחזרנו ממקסיקו, בעונת 1970/1971. בהפועל נוצר מצב שלא היה שוער משנה מאחר והוא עבר לקבוצה אחרת, וגם אני כבר הייתה בדרכי חזרה לקבוצת האם שלי, כפר בלום, אולם בגלל שנותרתי שוער יחיד ביקשו ממני לשחק עוד משחק אחד מול הפועל תל אביב בגביע. הבטיחו לי שאחרי משחק זה ישחרר אותי מרכז הפועל למכבי תל אביב או לבית"ר ירושלים. באותה שבת נתתי את אחד המשחקים הטובים ביותר שלי. הפועל חיפה גברה באותו משחק על הפועל תל אביב לאחר הארכה 0:1 וקיבלתי ציון 9 (נדיר ביותר בתקופה ההיא) ביחד עם פרימו, בלמה של הפועל תל אביב. לקראת סיום הארכה הורחקתי יחד עם בן ברוך מהפועל תל אביב. בתום המשחק איים מאמן הקבוצה באותם ימים, מינדה יובנוביץ', בעזיבה אם ייתנו לי שחרור וכך נשארתי שוב בהפועל חיפה, אליה חזרתי בתום עונת מנוחה בקיבוצי".

ש: מדוע למרות חוסר שביעות רצונך שיחקת במדי הפועל חיפה גם בליגת הוותיקים?
ת:
"שיחקתי בקבוצת הוותיקים בזכות חברי לנבחרת יוחנן וולך שהוא אדם נהדר. הוא החליט לבנות קבוצה בליגה לותיקים, אך הייתה לנו בעיה לאייש את הסגל מכיוון שהיינו צריכים לממן את הפעילות ולמצוא מגרש בכוחות עצמנו. פנינו בזמנו לרובי ז"ל אך הנושא לא היה בראש מעייניו. בתחילה הליגה הייתה טובה אך לאחר מכן הצטרפו הרבה קבוצות והליגות הפכו לאזוריות ופחות מעניינות. באותה תקופה שיחקתי בליגה לותיקים עם אניצ'י, בנדט, יהודה, פיקר, וולך, ליאון גרוס, דוד בן נתן ועוד".

למה לדעתך הפועל חיפה ירדה מגדולתה?
ת:
"לדעתי, זה הכל עניין של ניהול. הפועל חיפה לא השכילה להשאיר בצוות המקצועי והניהולי אנשים כיוחנן וולך ואנגלנדר שחצו את הקווים ליריבה העירונית. וולך שסיים תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים עוד בהיותו שחקן הפועל, קיבל תפקיד ניהולי במכבי חיפה והוא למעשה הביא את יעקב שחר למכבי. חבל שהפועל לא נתנה כבוד לשחקניה בתפקידים מקצועיים באגודה. אפשר לחזור לתקופת תור הזהב שלנו בתנאי שיהיה ניהול נכון ותהיה השקעה נכונה. לדעתי ניתן ע"י השקעה בצורה חכמה בכסף פחות גדול להגיע להישגים. שילוב שחקני עבר במערכת עשוי להיות מעשה נכון בכיוון זה".

יחיאל המאירי שיחק 6 עונות בהפועל חיפה והיה שותף מלא להצלחות באותן שנים. רבים מהאוהדים הוותיקים עדיין זוכרים אותו ומונים אותו עם גדולי שוערי הפועל חיפה בכל הזמנים, אם לא הגדול מכולם.

http://hhaifa.com/modules/nostalgyn/images/ham34/2.jpg


לחץ כאן כדי לחזור לפינת הנוסטלגיה.
חיפוש
Custom Search

STELLA BAR

טבלת הליגה
1.  הפועל חיפה0 0
2. הפועל ת'א0 0
3. הפועל חדרה0 0
4. מכבי ת'א0 0
5. מכבי חיפה0 0
6. נס ציונה0 0
7. הפועל כפ'ס0 0
8. מכבי נתניה0 0
9. הפועל ב'ש0 0
10. מ.ס. אשדוד0 0
11. בית'ר ירושלים0 0
12. עירוני ק'ש0 0
13. הפועל רעננה0 0
14. בני יהודה ת'א0 0

חדשות ועדכונים25.10.14 לוונטל: ''עטר צריך לעשות הכל, כדי שהקבוצה תצליח''.24.10.14 הפועל חיפה 0 - 1 מכבי פ''ת.הערב שבה הפועל חיפה לארח באצטדיון העירוני בחיפה, אך הפסידה משער נגיחה של גרזיצ'יץ.25.10.14 עירוני ק''ש 1 - 0 הפועל חיפה.24.10.14 עזאם: ''אני מתרגש לשחק מול האוהדים של הפועל''
המשחק הבא
מכבי חיפהנגדהפועל חיפה
במסגרת : מחזור 26, ליגת העל.
באיצטדיון : סמי עופר, חיפה
מועד : 14.03.2015, 19:30

סקר
מי יכבוש לדעתכם את שער הליגה הראשון בעונת 2019/2020 להפועל חיפה?
ניסו קפילוטו
דור מלול
אלי בלילתי
גל אראל
קווין טאפוקו
נס זמיר
אלמוג בוזגלו
גילי ורמוט
גיא חדידה
עדן בן בסט
מאהרן לאלה
אמרי וולשמן

תוצאות
משאלים

הצבעות 35

פרסומות

אנו מזמינים את גולשינו לבקר גם בפינה המחודשת של
הפועל חיפה בכדורסל.


צלם אירועים דתי חיפה