הפועל חיפה - ניתוח מצב \ מאת : מיכאל :: 2005-10-01 :: 2282 צפיות
כישוריו ויכולותיו של אדם, נבחנים ומתגלים ברגעי אמת. זוהי הנחת בסיסית היסוד שמלמדים כל אדם באשר הוא, כאשר הוא יוצא לדרך, או פרק מסוים בחייו. גדולתו של אדם, זה להיות מודע לטעויות ולנסות לתקנן כמה שיותר מהר ובצורה יעילה ביותר. רבים, גדולים, חכמים ומנוסים כבר טעו. רבים, גדולים ומנוסים, ימשיכו לטעות גם בעתיד, ולבטח יהיו חשופים לרגעים קשים וביקורת נוקבת.

זה לא סוד, שהפועל חיפה מודל 2005-6, היא לא סיפור הצלחה גדול עד עתה. במאזן הקבוצה לאחר 4 מחזורים: 2 תוצאות תיקו, שני הפסדים ו- 0 ניצחונות. מאזן דל המציב את הספינה הטובעת במקום האחרון בטבלה, עם תחושת ייאוש גדולה והרגשה של חוסר אונים. אין ספק שזה כישלון. כישלון של מערכת שלמה, של פעולות תחת לחץ, חוסר תכנון בזמן ואנדרלמוסיה מוחלטת.
בתחילת העונה התבשרנו כולנו, על מינויו של 5 לב אדום, למאמן הקבוצה. מלאי אופטימיות ותקווה, חשבנו שעם חזרת הסמל המיתולוגי לקבוצה, דרכנו סלולה במהרה ובאין מפריע למקום הטבעי בליגת העל. שלושה חודשים עברו, והמציאות טפחה על פנינו, הכל התנפץ בשניה. כמו חברה חדשה שעוסקת בפיתוח מוצר חדש, גם על רן בן שמעון הוטלה משימה לא פשוטה. תלאים תלאים, בנה קבוצה חדשה לחלוטין, עם שחקנים טובים ומוכשרים, וכאן אנו שואלים, מה השתבש?

אז לפני שנערוף את ראשו של בן שמעון, בואו נזכיר ונרענן מספר עובדות חשובות. המצב ממש לא התחיל היום או אתמול. צריך ללכת מספר חודשים אחורה. כשהפועל חיפה עדיין בליגת העל, על הדשא משחקים בקבוצה אחת, שחקנים כמו ורמוט, אנסומבו, טוטואנה, אלקיים, חסארמה וכדו'. בספירה קצרה, נגלה שמספר השחקנים הנ"ל שעדיין נמצאים בקבוצה הוא 0. מעורר תמיהה, לא?! מטרה של כל מוסד, ארגון, או במקרה הנוכחי קבוצת כדורגל, הוא חשיבה לעתיד - בניה.
כאן נשאלת השאלה, מדוע חתומים שחקנים כל כך טובים ומוכשרים על חוזה לעונה אחת. ראייה לא נכונה של העתיד, גרמה להפסד נכסים מקצועיים וכלכליים רבים. מכירה של טוטואנה ואנסומבו, הייתה מכניסה לקופת הקבוצה, שגם ככה נמצאת במינוס רציני, ממון רב.
כך נוצר מצב שבו 18 שחקנים נטשועזבוברחו מהקבוצה. הפועל חיפה, נשארה קרחה לחלוטין. והנה חלפה לה שנה, ופעם נוספת מדברים על בניה. רק מה, הדוד יואב מארה"ב רוצה לחסוך בכסף. אי אפשר לשנות דפוסי התנהגות של אדם בגיל העמידה. לכן נאלצים להסתפק בשחקנים מהשורה השניה והשלישית בארץ. במקום לקבל קבוצה חדשה, טובה ובריאה, קיבלנו לחיקנו פליטים שנזרקו מקבוצות אחרות. המילה עלייה, לא נכללת בלקסיקון שלהם.

סיכום ביניים: רן בן שמעון קיבל תקציב בגודל שכר שנתי שמשתכר מנהל אחד בלבד בחברה גדולה בישראל.
בתקציב זה הוא אמור לבנות קבוצה שלמה שתתמודד על עלייה, עם תנאים לא תנאים שמביישים את אפילו קבוצה מליגה ארצית. לרשותו עומד צוות ניהולי שאמור לעבוד בחינם, ויואב כץ אחד, שאומר לכל בקשה קטנה "לא", ומצד שני משלשל לכיסו הפרטי 175 אלף דולר, על מכירת גיל ורמוט. כסף שאמור להיכנס לתקציב הקבוצה? הצחקתם, את כץ.
למעשה, בתקציב שווה ערך לשכר מנהל בחברה גדולה במשק, אמורים לבנות קבוצה שתתמודד על עלייה לליגת העל. הקוסם בן שמעון ישבור את הראש לבד.
בינתיים הרכב שלו ושל בעלי תפקידים נוספים עוקל, חשבונות המים החשמל טופחים, אין ספונסר, אין חסויות, אין לוגו מאמץ על החולצות ואין שילוט. עד שגיא עמוסי הביא חברות שמוכנות לשלם 25 אלף שקלים תמורת פרסום, דוד כץ פיטר אותו. אחר כך יבוא כץ, ויתלונן שאין הכנסות. הוא יתלונן שאנשים לא תורמים למועדון, שאוהדים לא באים, שעמוסי לא מביא כסף. הוא שוכח, שכל אלה תפקידים שלו. הוא שוכח, שהוא אמור להשקיע בקבוצה, שהוא צריך לחזקה, שהוא צריך להביא את הקהל חזרה.

ויטאלי לדנב, חלוץ מוכשר וטוב, הובא לקבוצה, רק כאשר בן שמעון הצליח לגייס תורם למשכורתו של הרכש. שי דהן, שאמור להרוויח פחות מ 5000 שקל בחודש, יושב ביציע. גם את המשכורת העלובה הזאת, כץ לא מוכן לשלם. הוא יחתום על החוזה, רק כשישוחררו 2 שחקנים אחרים. אין צורך לציין שגם שכרם של השניים שואף לרצפה. אחר כך מתפלא כץ, מדוע לא באים צופים למשחקים, כשהוא שוכח שהחיסכון שלו בהבאת שחקנים אטרקטיביים, משאיר את הצופים בבית.

בן שמעון כרגע לבד במערכה, חסר אונים. הוא עושה כל שביכולתו להציל את הספינה הטובעת, ללא הועיל. רן מאמן צעיר ומוכשר שעוד ייתן את הטון בכדורגל הישראלי. לצדו, בן מיכאל היה יכול לתרום הרבה. בהחלט, שילוב בין השניים יכל להפיק יותר מחבורת שחקנים בינונית בהחלט.
הדבר הבולט היום הוא חוסר האמונה אצל השחקנים. בולטת האנמיות, התבוסתנות בהתנהגות השחקנים. בולט החוסר של המרכיבים כל קבוצת כדורגל טובה.

מי היה מאמין שזהו המצב אחרי 4 משחקים. וזה לא הסוף. זה ימשיך ויחמיר, כל עוד כץ לא מוכן להשקיע, לא מוכן לשלם חובות שהוא בעצמו יצר, כל עוד כץ לא יתעורר.
כאן מגיע שלב הסקת המסקנות. בשורה התחתונה, יואב כץ נכשל, ובגדול.
אם אדם נבון וחכם הוא יואב כץ, שישים את המפתחות על השולחן ויגיד שלום. זה לא בשבילו הכדורגל.הוא תמים מידי, "חסכן" מידי, ומשרה את הרושם, שהוא עושה את כל הדבר הזה מאילוץ. תהילת עולם חלפה לה כבר מזמן. עכשיו צריך להשגיח ולשמר את המושג הפועל חיפה, גם לשנים הבאות. ורצוי, שזה לא יעשה בליגות הנמוכות.


תגובות
הוספת תגובה
חיפוש
Custom Search

STELLA BAR

טבלת הליגה
1.  הפועל חיפה0 0
2. הפועל ת'א0 0
3. הפועל חדרה0 0
4. מכבי ת'א0 0
5. מכבי חיפה0 0
6. נס ציונה0 0
7. הפועל כפ'ס0 0
8. מכבי נתניה0 0
9. הפועל ב'ש0 0
10. מ.ס. אשדוד0 0
11. בית'ר ירושלים0 0
12. עירוני ק'ש0 0
13. הפועל רעננה0 0
14. בני יהודה ת'א0 0

חדשות ועדכונים25.10.14 לוונטל: ''עטר צריך לעשות הכל, כדי שהקבוצה תצליח''.24.10.14 הפועל חיפה 0 - 1 מכבי פ''ת.הערב שבה הפועל חיפה לארח באצטדיון העירוני בחיפה, אך הפסידה משער נגיחה של גרזיצ'יץ.25.10.14 עירוני ק''ש 1 - 0 הפועל חיפה.24.10.14 עזאם: ''אני מתרגש לשחק מול האוהדים של הפועל''
המשחק הבא
מכבי חיפהנגדהפועל חיפה
במסגרת : מחזור 26, ליגת העל.
באיצטדיון : סמי עופר, חיפה
מועד : 14.03.2015, 19:30

סקר
מי יכבוש לדעתכם את שער הליגה הראשון בעונת 2019/2020 להפועל חיפה?
ניסו קפילוטו
דור מלול
אלי בלילתי
גל אראל
קווין טאפוקו
נס זמיר
אלמוג בוזגלו
גילי ורמוט
גיא חדידה
עדן בן בסט
מאהרן לאלה
אמרי וולשמן

תוצאות
משאלים

הצבעות 34

פרסומות

אנו מזמינים את גולשינו לבקר גם בפינה המחודשת של
הפועל חיפה בכדורסל.


צלם אירועים דתי חיפה