עמוד ראשי
סיפור חייו
דרכו האחרונה
גלריית תמונות

דרכו האחרונה

הבשורה על מותו של רובי שפירא היכתה את מועדון הפועל חיפה ואוהדיו כרעם ביום בהיר. ההודעה פורסמה לראשונה ב"יומן", מהדורת יום השישי של חדשות הערוץ הראשון. הקבוצה עשתה באותה העת הכנות בבית מלון בראשון-לציון, לקראת משחקה נגד עירוני המקומית. גיא לוי, שקיבל הודעה מאבי קאופמן על האסון, כינס את שחקניו ובישר להם את הבשורה המרה. המשחק נגד ראשון-לציון נדחה והקבוצה חזרה לחיפה.
העניינים החלו להתבהר רק למחרת. רובי התקשר באותו ערב שישי כמעט לכל מקורביו ואמר, כך מסתבר בדיעבד, מילות פרידה. הוא התנצל בפני המנכ"ל אבי קאופמן על הימים הקשים שהיו להם, השאיר הודעה למאמן, גיא לוי, בנוסח "תשמור על עצמך ועל הקבוצה", וגם משיחתו עם הדובר דרור מרשלקוביץ ניתן היה להבין, שמשהו אינו כשורה. אשתו רחל, שעשתה אותה העת בארצות-הברית, חשדה, ושלחה חברים שגרו בסמוך לביתו של בעלה בניגריה, משם התקשר, כדי שיבררו לשלומו. הללו מצאו מולם את רובי אל מול הטלוויזיה, ירוי בראשו. רק מעט קודם לכן, בסביבות השעה 18:45, שם שפירא קץ לחייו.
אבל כבד אפף את הכדורגל הישראלי בימים הבאים, והעיר חיפה בכתה על יקירה. מאות אוהדים אדומים התקבצו בקרית-חיים, שם הוקם אתר הנצחה זמנים לרובי.
רובי שפירא הובא למנוחות ב17 בדצמבר 2001, שלושה ימים לאחר מותו. ארונו הגיע מניגריה ארצה יום אחד קודם לכן, ונתקבל על ידי משמר כבוד של אנשי הפועל חיפה. ארונו של שפירא הוצב ביום ההלוויה באיצטדיון העירוני בקרית-אליעזר. למעלה מרבבת אנשים חלפה על פני ארונו של שפירא. אוהדי כדורגל אדומים, ירוקים וצהובים, וגם סתם אנשים, ללא שום קשר לספורט, באו לכבד בפעם האחרונה את אחד מתורמיה הגדולים של העיר.
לאחר שעתיים יצא מסע הלוויה. אלפים ליוו את שפירא למנוחת עולמים. על הקבר הפתוח ספדו לו אשתו, רחל ("אני מכבדת את החלטתך"), בתו שלי ("היית המלאך שלי, אני בטוחה שגם למעלה תהיה מלאך"), בנו ליעם ("אני מבטיח להמשיך בדרכך") ונציג הקבוצה, אבי קאופמן ("אדום וכל צבעי הקשת עולים בזכותך, ועימם אתה עולה היום למעלה ופורש כנפיים").
רובי שפירא לא עמנו עוד, אבל את תרומתו, יחד עם אשתו ומשפחתו, תזכור העיר חיפה, וייזכרו אלפים רבים של אנשים, עוד הרבה שנים. מי יתן, ויזכרוהו לנצח.

 

חזרה לעמוד הראשי

חיפוש
Custom Search

STELLA BAR

טבלת הליגה
1.  הפועל חיפה0 0
2. הפועל ת'א0 0
3. הפועל חדרה0 0
4. מכבי ת'א0 0
5. מכבי חיפה0 0
6. נס ציונה0 0
7. הפועל כפ'ס0 0
8. מכבי נתניה0 0
9. הפועל ב'ש0 0
10. מ.ס. אשדוד0 0
11. בית'ר ירושלים0 0
12. עירוני ק'ש0 0
13. הפועל רעננה0 0
14. בני יהודה ת'א0 0

חדשות ועדכונים25.10.14 לוונטל: ''עטר צריך לעשות הכל, כדי שהקבוצה תצליח''.24.10.14 הפועל חיפה 0 - 1 מכבי פ''ת.הערב שבה הפועל חיפה לארח באצטדיון העירוני בחיפה, אך הפסידה משער נגיחה של גרזיצ'יץ.25.10.14 עירוני ק''ש 1 - 0 הפועל חיפה.24.10.14 עזאם: ''אני מתרגש לשחק מול האוהדים של הפועל''
המשחק הבא
מכבי חיפהנגדהפועל חיפה
במסגרת : מחזור 26, ליגת העל.
באיצטדיון : סמי עופר, חיפה
מועד : 14.03.2015, 19:30

סקר
מי יכבוש לדעתכם את שער הליגה הראשון בעונת 2019/2020 להפועל חיפה?
ניסו קפילוטו
דור מלול
אלי בלילתי
גל אראל
קווין טאפוקו
נס זמיר
אלמוג בוזגלו
גילי ורמוט
גיא חדידה
עדן בן בסט
מאהרן לאלה
אמרי וולשמן

תוצאות
משאלים

הצבעות 35

פרסומות

אנו מזמינים את גולשינו לבקר גם בפינה המחודשת של
הפועל חיפה בכדורסל.


צלם אירועים דתי חיפה